Tomáš

Tomáš, 9 let, malý fotbalista

Tomáš je obyvatelem rodinné skupiny v dětském domově. Je všestranně nadaný v oblasti pohybové a sportovní. Vyniká v tomto směru nad ostatními dětmi. Začal se věnovat fotbalu a za poměrně krátkou dobu zaujal pozici nejlepšího hráče v družstvu. Brzy si jej začali vyhlížet trenéři místního fotbalového týmu TJ Spartak Horní Slavkov, ale i z týmu TJ Sokolov. „Fotbal mě prostě baví – hlavně mě baví vyhrávat zápasy“, říká sám o sobě Tomáš. Můžeme si jen představovat, jak se tento drobný chlapec hbitě pohybuje po fotbalovém hřišti a obehrává jednoho protihráče za druhým a současně vytváří gólové příležitosti nejen pro sebe, ale i pro ostatní členy svého mužstva. Není tedy divu, že Tomáš dochází na kroužek kopané, který je organizován Domem dětí a mládeže v Horním Slavkově a současně trénuje a hraje za zmíněný klub TJ Spartak.

Tomáš požádal Nadační fond Incrementum o podporu ve formě věcného daru. Žádal o výbavu na fotbalové zápasy, ale i tréninky (které probíhají i v notně nepříznivém počasí). Přál si hlavně různé druhy sportovních bot, míče, funkční prádlo, fotbalový dres, rukavice, chrániče, nepromokavé tréninkové kalhoty a bundu. Kromě tohoto vybavení mu byla pořízena tepláková souprava s potiskem týmu TJ Spartak a také sportovní vak na boty a sportovní taška, aby mohl vybavení na tréninky dobře přenášet. Pro děti do 12 let je v NF Incrementum určen program POUPĚ a právě do tohoto programu byl fotbalista Tomáš zařazen. Věcné dary v hodnotě 12 856,- mu byly správní radou fondu předány v sídle Nadačního fondu Incrementum. Rovněž získal podporu ve formě úhrady členského příspěvku TJ Spartak Horní Slavkov, příspěvku Fotbalové asociaci ČR a poplatku za školné Domu dětí a mládeže Horní Slavkov ve výši 489,- Kč.

Nadační fond Incrementum splnil své poslání a Tomáše podpořil na jeho cestě ke kvalitním sportovním výkonům a k schopnosti být platným členem skutečného fotbalového týmu. Další kroky na této zvolené sportovní dráze bude muset podnikat stále samostatněji právě on.